ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Usługi

Czemu francuski buldog to idealny pies do domu z małymi dziećmi

Mając w domu małe dzieci bez żadnych problemów pozwolić sobie można na jakiegoś psa. Ważne jest jednak to, żeby wybrać właściwą rasę, która dobrze się będzie dogadywać z maluchami i przy tym nie przejawiać wobec nich agresji. Takich ras parę się znajdzie, a w ostatnich latach dużym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć francuskie buldogi. Te niewielkie, lecz niezwykle radosne i wesołe psy sprawdzają się doskonale przy dzieciach, są względem nich bardzo łagodne i przyjacielskie.

Lecz pomimo że nie są zbyt duże, to wszystko nadrabiają ogromną żywiołowością, będąc też świetnymi kompanami dla maluchów. Kochają przeróżne zabawy, szarpanie czy gonitwy za patykiem. Są też bardzo skoczne, co niejednokrotnie potrafią udowodnić na spacerze. Jeśli chodzi o spacerowanie, to rzecz jasna trzeba regularnie wyprowadzać. Jednocześnie niezwykle istotne jest, żeby nie narażać je na słońce, ponieważ wysokie temperatury im nie służą.

Uwielbiają równocześnie leżenie na kanapie, z tego też powodu miejsce dla nich również trzeba przygotować. Dużą zaletą buldogów francuskich jest to, że nie wymagają one specjalnego pielęgnowania. Wystarczy je raz na jakiś czas wyczesać oraz wyczyścić uczy i oczy, żeby zapobiec zapaleniom. Podejmując decyzję o kupnie takiego psa trzeba pamiętać, że wymienione powyżej cechy posiadają tylko rasowe, urodzone w legalnej hodowli. Z tego też powodu warto takiej poszukać, przykładowo wpisując w internecie słowa buldog francuski pies, i tam zakupić swojego wymarzonego czworonożnego przyjaciela.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY