ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Budownictwo, Przemysł

Gdzie są stosowane przegrody i kurtyny z PCV

Nowoczesny przemysł bardzo chętnie korzysta z różnego rodzaju materiałów zrobionych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem wiele różnych zalet, i dlatego cieszy się taką popularnością. Najczęstszą jego formą są różnego rodzaju folie, mające naprawdę szerokie zastosowania. Po pierwsze folia PCV jest bardzo elastyczna, a przy tym trwała i wytrzymała.

Nawet zginanie wiele racy nie spowoduje jej pęknięcia, a przy tym ma ona dużą wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. PCV dysponuje również niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, dzięki czemu stanowi doskonały izolator termiczny. Ta cecha PCV wykorzystywana jest powszechnie przy następnym popularnym wykorzystaniu takiej folii, jakim są kurtyny paskowe. Mają one formę pasków zachodzących na siebie, przez jakie po odsunięciu można przejść lub przejechać wózkiem.

Jednocześnie w stanie spoczynku takie paski dokładnie do siebie przylegają, i skutecznie zapobiegają uciekaniu ciepła. Przy takich zastosowaniach dużym plusem jest też to, że poszczególne paski można zabarwić na najróżniejsze kolory. Typowo robi się je z bezbarwnego tworzywa, ale są również możliwości jego zabarwienia na jeden z kilku kolorów. Mniej widocznym, ale niezwykle istotnym miejscem użycia takich folii są przegrody spawalnicze. Ich główne zadanie to ochrona stanowiska spawacza przed emisją szkodliwego promieniowania świetlnego oraz odpryskami. I właśnie do tego celu PCV nadaje się doskonale, bowiem folia mająca grubość jedynie połowy milimetra pochłania praktycznie całe takie promieniowanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY