ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie

Jak wykrywać i w skuteczny sposób leczyć boreliozę

W ostatnich latach kleszcze są bardzo dużym problemem. Obecnie można je spotkać praktycznie wszędzie, a każde ugryzienie może się zakończyć poważnymi konsekwencjami. Szczególnie często trafia borelioza, będąca chorobą trudną do leczenia i podstępną. Nie za każdym razem po ugryzieniu pojawia się charakterystyczny dla niej rumień, a nietypowe objawy czasami zauważa się po paru latach.

Często lekarze mają duży problem z prawidłowym zdiagnozowaniem boreliozy i zaczynają leczyć na jakieś zupełnie inne. Tak więc jeżeli ktoś zauważy na skórze zaczerwienienie po ugryzieniu pajęczaka, to od razu powinien rozpocząć leczenie. Najbardziej odpowiednia do tego będzie poradnia hepatologiczna Wrocław, ponieważ ważne jest aby od samego początku wszystkim się zajęci specjaliści. W tego typu klinikach leczy się różne choroby zakaźne Wrocław, a borelioza do takich właśnie jest zaliczana.

Przede wszystkim trzeba zacząć od zrobienia kilku testów, jakie wykluczą lub potwierdzą bakterię. Niestety zdarzają się dość często wyniki fałszywe, z tego też powodu doświadczenie lekarza, który je będzie interpretował, jest tu bardzo ważne. Borelioza leczenie Wrocław odbywa się przede wszystkim przy pomocy antybiotyków. Sukces takiego leczenia w zależy w dużym stopniu od tego, jak szybko od czasu ukąszenia zostanie ono rozpoczęte. Jeżeli choroba zdążyła przejść w utajony stan i wystąpiły jakieś powikłania, to liczyć się trzeba z tym, że wszystko potrwa znacznie dłużej i do będą do zażywania dużo większe ilości silnych antybiotyków.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY