ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Inne

Jakie są główne etapy projektowania internetowej strony

Prosta nawet internetowa strona wymagać będzie należytego zaplanowania, wykonania a potem uruchomienia w sieci. Dlatego też jeżeli ktoś będzie planował zrobić taką dla swojej firmy, to musi być świadomy, z czego cały proces będzie się składał. Po pierwsze należy poszukać kogoś, kto wszystkimi pracami się zajmie. Można to zrobić za pomocą wyszukiwarki, po podaniu w niej słów strona internetowa dostanie się wykaz wyników do przejrzenia. Wykonywanie strony rozpocząć należy od dokładnego określenia swoich oczekiwań i potrzeb.

W oparciu o tę wiedzę będzie do przygotowania ogólny zarys budowanego serwisu razem z ustaleniem funkcjonalności. Na takim etapie określa się również zakres niezbędnych prac do wykonania oraz koszty, które będą się z tym wiązać. Jeżeli zapadnie decyzja o kontynuacji prac, to trzeba wszystkie ustalenia dokładnie spisać, umowa określająca zakres prac, termin oraz cenę to ważna rzecz o której należy pamiętać. Po jej podpisaniu wykonawca powinien przystąpić do wykonywania.

Z jednej strony do przygotowania będzie graficzna oprawa, a z drugiej programiści zaczną opracowywać wszystkie funkcje oraz konfigurować wszystko wstępnie. Ten etap trwa dopóki wszystko nie zostanie w pełni gotowe, ale też dokładnie przetestowane i sprawdzone. Dopiero wówczas można planować produkcyjne uruchomienie strony i udostępnienie jej użytkownikom. W niejednym przypadku na tym współpraca nie będzie się kończyć, bo strona jest rozwijana o następne funkcjonalności.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY