Dom, Ogród

Karma dla pieska – jak skutecznie skonstruować psu dobre warunki?

Weterynarze z całego świata twierdzą, iż psy są stworzeniami, które czują cykl emocji, a również mają szereg potrzeb, które każdy właściciel musi spełnić. Jeśli pragniemy, żeby skonstruowany przez nas pies był szczęśliwy musimy spełnić kilka warunków, które sprawią, iż będzie on czuł się kochany przez pełną rodzinę.

W głównej mierze powinniśmy wiedzieć, iż świat czworonoga jest w każdym calu przewidywalny, w następstwie tego również należałoby już w szczenięcym okresie nauczyć go pewnych zachowań, dzięki którym w następnej kolejności będziemy w stanie określić a potem spełnić wszelkie jego potrzeby – niezmiernie znacząca jest karma dla psa – znacznie więcej na sucha karma dla psa premium. Pamiętajmy również jego świat pieska jest również kontrolowany, dzięki czemu pies wie, jakie zachowanie z jego strony spotka się z nagrodą a jakie obarczone będzie karą. To człowiek udomowił czworonoga, w następstwie tego też z biegiem czasu stał się on całkowicie od niego zależny. Taka sytuacja powoduje, iż jeśli mamy czworonoga w domu oraz nie spełnimy jego wszystkich potrzeb, czuje się on nieszczęśliwy.

Selekcjonując dla siebie psa, musimy opisać, jakie potrzeby ma dana rasa, a w głównej mierze zadać sobie pytanie, czy jesteśmy w stanie im sprostać. Wielu właścicieli psów uważa, że czworonogowi wystarczy jedynie łańcuch, buda i miska z jedzeniem. Nic bardziej błędnego, ponieważ jeżeli pies w wyniku frustracji oraz stresu zerwie się z łańcucha, jest chętny pogryźć człowieka. Sytuacja ta sprawia, iż pies pragnie stabilnego środowiska, ruchu, spacerów a to właśnie dzięki temu naturalnego trybu życia.