Dom, Ogród

Czemu korek sprawdza się bardzo dobrze przy wykończeniu wnętrz

Jeśli ktoś kiedykolwiek miał w rękach korek po winie czy szampanie, to zapewne pamięta, że jest on lekki i elastyczny. Takie korki są wykonywane z kory specjalnych gatunków dębów, jakie przede wszystkim rosną w Portugalii i Hiszpanii. Jak okazuje się jednak, możliwości na wykorzystanie bardzo ciekawych parametrów korka znajdzie się dużo więcej. Powszechnie zaczęła między innymi korzystać z niego branża wykończenia wnętrz.

Świetne techniczne parametry na przykład mają podkłady zrobione z tego materiału. Są one trwałe i odporne na zgniatanie, przez co mogą zagwarantować wiele lat bezproblemowego użytkowania. Zapewniają jednocześnie wysoką izolację termiczną i wytrzymałość, co ma wpływ na wygodę mieszkania. Jeśli ktoś będzie chciał, to do paneli może również zastosować od razu listwy korkowe, wyglądają one bowiem bardzo nowocześnie i elegancko.

Jak okazuje się jednak, coraz częściej korek pojawia się też w formie paneli naklejanych na ścianę. Ogromne zróżnicowanie jeżeli będzie chodziło o wzory i barwy sprawia, że w ten sposób można tworzyć bardzo ciekawe aranżacje. Które zapewniają jednocześnie odpowiedni mikroklimat w środku, ponieważ korek z jednej strony dobrze izoluje i ociepla, a jednocześnie chroni przed nadmiarem wilgoci i rozwojem pleśni i grzybów. Tak więc jeśli ktoś szukał będzie niebanalnego pomysłu na swoje wnętrze, to powinien rozważyć na przykład wyroby korkowe. A sklepy, które mają takie w ofercie można znaleźć w internecie, przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarce hasła korek na ścianę w rolce.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY