Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Forma zatrudnienia a poziom zdolności kredytowej

W stosunku do dominującej aktualnie w stworzonym przez nas kraju relacji pomiędzy cenami mieszkań a średnimi płacami naszych polaków mało dopuszczalne jest zakup mieszkania czy również domu bez wsparcia kredytowego, w postaci kredytu hipotecznego. Banki badają zdolność kredytową osób składających wnioski o kredyt, kierując się wielkością zarobków i wiekiem wnioskodawców.

Chociaż istotnym aspektem, który ma prawo posiadać charakterystyczny wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego jest forma zatrudnienia, jaka dane osoby posiadają – doradca kredytowy. Instytucje finansowe najentuzjastyczniej udzielają kredytów grupie osób, które zatrudnione są na umowę o prace na czas nieokreślony. Bardzo dobrą pozycję startowa mają przede wszystkim osoby zatrudnione w tak nazywanym sektorze publicznym, a więc urzędnicy państwowi, pracownicy administracji lub służby mundurowe. Jeżeli okaże się, że dana osoba jest zatrudniona na czas oznaczony, banki sprawdzają długość danej umowy i staż pracy danej osoby ubiegającej się o kredyt w danej jednostce gospodarczej.

Nieraz banki żądają też od obecnego pracodawcy, aby dostarczył list intencyjnym, w którym zobowiąże się do przedłużenia umowy z danym pracownikiem na następny okres czasu. Najgorzej oceniani są, jako potencjalni kredytobiorcy w sektorze kredytów hipotecznych drobni przedsiębiorcy, inaczej tacy, którzy nie zatrudniają jakichkolwiek pracobiorców – tym postaciom najtrudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny, nawet trudniej aniżeli tym, jacy zatrudnieni są na umowy-zlecenia albo również na umowy o dzieło.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY