ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie

Jaką rolę odgrywają regularne przeglądy stanu swoich zębów

Większość z nas słyszy od małego, że należy dbać o stan swoich zębów, najlepiej je szczotkując przynajmniej dwa razy dziennie. Ale równie istotne jest to, żeby je także regularnie sprawdzać u stomatologa, co pozwoli oszczędzić wielu problemów. Lekarze zalecają, żeby taki przegląd wykonywać przynajmniej raz na rok.

W części gabinetów nie będzie on nic kosztował, w innych będzie trzeba zapłacić za niego coś symbolicznego. Podczas takiego przeglądu stomatolog dokładnie sprawdzi stan wszystkich zębów, ale także i dziąseł, czy wszystko jest z nimi w porządku. Jeżeli zostaną zauważone jakieś dziury, to najczęściej będą one niewielkie i bardzo łatwe do wyleczenia.

Jeżeli jednak ktoś sobie zaniedba taki przegląd, to konsekwencje mogą być bardziej poważne. Wypełnienie małego ubytku nie będzie kosztowało więcej niż trzysta złotych. Lecz jeżeli taka dziura zrobi się duża i będzie trzeba zrobić leczenie kanałów, to do kosztów dojdzie kolejne kilkaset złotych, czyli kilkukrotnie więcej. Do tego pojawić się mogą mocne bóle i stany zapalne, a za tym na pewno nikt nie tęskni. A całkowite zaniedbanie w skrajnej sytuacji doprowadzić może do wyrwania zęba, który już wtedy nie odrośnie.

Z tego też powodu naprawdę warto co najmniej raz w roku odwiedzić dentystę. Jeżeli ktoś nie ma swojego sprawdzonego, to poszukać może w sieci. Po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła ukruszony ząb dostanie listę gabinetów stomatologicznych, podczas wyboru warto kierować się opiniami klientów, które również bez żadnego problemu się znajdzie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY