Budownictwo, Przemysł

Jakie jest podstawowe zastosowanie pomiarowych króćców

Wykonując różnego rodzaju przemysłowe instalacje bardzo ważne będzie zapewnienie możliwości ich dokładnych pomiarów. Ma to bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa ich działania, gdyż wszelakie nieszczelności czy nieprzewidziane skoki ciśnienia mogą spowodować poważne konsekwencje. Dlatego też inżynierowie stosują rozmaite układy pomiarowe, których główną rolą będzie mierzenie między innymi temperatury, ciśnienia czy przepływu.

Niejednokrotnie do tego celu wykorzystywane są na przykład króćce pomiarowe. Są one w kształcie niedużych nagwintowanych rurek, które się wkręca w specjalne otwory w rurach. Jest to łatwa w montażu i tania metoda, która jednocześnie daje sporo różnych możliwości i umożliwia precyzyjne pomiary wszystkich ważnych wartości. Króćce dostępne są w wielu najróżniejszych rodzajach i odmianach, dzięki czemu łatwo je można dopasować do konkretnych potrzeb. Z reguły mają one zestandaryzowane parametry techniczne, typu długość i średnica gwintu, dzięki czemu stosować je można w wielu różnych typach instalacjach.

W zależności od miejsca użycia taki króciec pomiarowy wykonany być może z różnych materiałów. Najczęściej to będzie standardowa stal, lecz w części przypadków może to też być stal nierdzewna albo kwasoodporna. Raczej nie będzie także problemu, jeśli ktoś będzie potrzebował wykonać coś nietypowego. W takim przypadku trzeba przygotować dokładną specyfikację danego elementu i jego rysunek techniczny, a króćce producent w ustalonym czasie wykona takie zamówienie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY