Motoryzacja, Transport

Kierowanie samochodami przez osoby niepełnosprawne – jakie są tu możliwości

Problem z niepełnosprawnością ruchową dotyka dużej części naszego społeczeństwa. Dlatego niezwykle istotne jest to, żeby zapewnić takim osobom możliwie duże możliwości na normalne funkcjonowanie. Tak naprawdę to dotyczy wielu różnych obszarów, w tym także wiążących się z komunikacją i poruszaniem. Jedną z istotniejszych rzeczy na przykład jest przygotowanie aut do kierowania przez osoby, jakie na przykład mają problem z chodzeniem.

W ich przypadku tradycyjne naciskanie gazu czy hamulca nie wchodzi w grę, ale na rynku dostępnych jest sporo urządzeń, jakie w tym pomagają. Jedno z bardziej popularnych proponuje firma Veigel, a jest to nic innego jak ręczny gaz-hamulec. Taki mechanizm w skrócie jest także znany RGH Veigel, a sterowanie realizowane jest za pomocą pokrętła albo dźwigni. Można go zamontować w dużej części aut posiadających w automat, i pozwala na bezpieczne i płynne używanie pedałów.

Dzięki wysokiej jakości ten układ umożliwia pełne kontrolowanie samochodu, nawet w niestandardowych sytuacjach. Duże możliwości regulacyjne pozwalają każdemu użytkownikowi dostosować położenie do swoich potrzeb, co też przełoży się na komfort nawet przy dłuższych podróżach. Niektóre z modeli ręcznego gazu-hamulca mają również inne funkcjonalności, przydające się w czasie codziennej jazdy, na przykład takie jak włączanie klaksonu czy kierunkowskazów. Duży nacisk przy projektowaniu został postawiony na kwestie związane z bezpieczeństwem, dlatego też urządzenie to jest używane przez wielu producentów samochodów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY