Dom, Ogród

O czym należy pamiętać podczas wyboru opału na zimę

W naszym kraju cały czas wiele instalacji grzewczych opartych jest o piece na paliwa stałe. Wśród tych pieców znajdzie się nowoczesne konstrukcje, które spełniają rygorystyczne normy jeśli chodzi o czystość spalania, ale wymagające wysokiej jakości paliwa. Jak również konstrukcje stare, do jakich wrzucić można w zasadzie wszystko, co się posiada, i co tylko będzie się dało spalić. Jednak aby rzeczywiście dało się w swoim domu zapewnić odpowiednią temperaturę, to opał musi mieć wysoką wartość kaloryczną, albo musi go też być dużo.

W tej kwestii od dawna największą popularnością cieszy się tradycyjny węgiel. Występuje on w dużej ilości rodzajów, różniących się przede wszystkim stopniem rozdrobnienia. Największą wartość mają gatunki złożone z dużych kawałków, jakie wolno się palą przez długie godziny. W porównaniu z węglem znacznie gorzej prezentuje się drewno, ale z kolei jest sporo tańsze od niego.

Dużo lepiej do palenia w piecach będą się nadawać gatunki liściaste, szczególnie twarde. Palą się one dość wolno i dają więcej energii, niż gatunki iglaste. W przypadku tych ostatnich pewną niedogodnością jest duża zawartość żywicy, co wymaga stosowania odpowiedniego rodzaju pieca. W ostatnim czasie czasach popularnością cieszyć się też zaczęły brykiety i pellety, tworzone z trocin czy wiór. Te wszystkie odmiany opału bez problemów się znajdzie w jakimś dobrym składzie, a takiego poszukać na przykład można po podaniu w wyszukiwarce hasła hurtowa sprzedaż opału.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY