Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Usługi · 05/05/2022

Trawnik rolowany – dlaczego warto go położyć na stadionie?

Niezmiernie istotne są zasady, jeżeli chodzi o układanie trawnika rolowanego na stadion piłkarski, bo to naturalnie dzięki temu, będziemy posiadać pewność, iż spełnia on wszystkie zadania, a co najistotniejsze jest bezpieczny dla sportowców, rozgrywających na nim swe rozgrywki. Istotnym faktem jest to, żeby krzywa podłoża przebiegała pomiędzy znajdującymi się tutaj liniami granicznymi, a także, by typ trawy dopasowany był do podłoża, w którym ma pozostać ona zasiana. Ponadto eksperci uważają, iż powinien występować tu tylko jeden gatunek nasion, jeżeli chodzi o trawniki rolowane, które nie będą ze sobą kolidowały.

Jeżeli na boisko będziemy kładli skończone role trawy, wtedy powinniśmy pamiętać, że nie mogą one przekraczać 25 milimetrów grubości. Żeby nasza nawierzchnia błyskawicznie rosła powinniśmy też zastosować mieszankę, jakiej zadaniem jest nawożenie, zaś reprezentatywnym jej działaniem jest wydłużony czas reakcji, wskutek tego także może ona działać nawet dużo dni od czasu jej użycia.

Należałoby pamiętać także o nawadnianiu i pielęgnowaniu trawnika, bo jedynie we właściwych warunkach może on całkowicie spełniać swe funkcje. Bardzo ważna jest również pielęgnacja trawnika – w tym wypadku także nawadnianie. Ważne w zgodnym nawadnianiu trawy jest układ rur, jakim doprowadzana jest woda siecią podziemnych rurociągów.

Musi, w związku z tym zataczać okrąg wokół całego boiska. Dzięki temu zainstalowane w pierścieniu zraszacze są w stanie nawodnić całą powierzchnie boiska – kliknij i zobacz co piszą o trawniki rolowane. Dobrze zainstalowany system natryskujący składa się z dziesięciu zraszaczy, które sięgają dwudziestu czterech metrów, to właśnie dzięki temu mamy pewność, że cała powierzchnia będzie dobrze nawodniona.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY