Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Wyspa na której każdy odnajdzie coś niezwykłego

Mali Losinj to wyspa na której każdy odnajdzie coś wyjątkowego. Są turyści dla których przede wszystkim znaczące będzie piękno roślinności. Dla pozostałych z kolei nie bez znaczenia będzie to, że we wspaniałych okolicznościach mają możliwość uprawiać sporty wodne lub pozostałe, związane z wakacyjną aktywnością. Odnajdą tu dla siebie także coś miłośnicy obiektów zabytkowych. Jest ich tutaj sporo i będą nawiązywać do historii miasta.

Przykładowo, naprzeciwko Muzeum Apoksyomenosa zacumowana jest drewniana łódź motorowa Nerezinac, pełniąca funkcję muzeum pod gwiazdami. Ten wykonany z drewna jacht jest przykładem tradycyjnego przemysłu stoczniowego w Malim Losinju. Na szczególną uwagę zasłużył punkt widowiskowy w Mali Losinj, u szczytu wzniesienia Umpiljak. Z Providency można oglądać piękną panoramę miasta oraz okolicę wyspy. Punkt ten jest połączony z miejscem do wypoczynku. Na wyspie znajduje się kilka znanych plaż żwirkowych, skalistych, a nawet piaszczystych. Więcej informacji da się odszukać na stronie internetowej https://htz.hr/hr-HR/press/objave-za-medije/aplikacija-za-smartphone-mobilne-uredaje-losinj-otok-vitalnosti

Turyści, którzy dotychczasowo zdecydowali się na podróż tu przedstawiają swoje przygody i dzielą się praktycznymi wskazówkami bardzo często w Internecie, a więc ktoś, kto jedzie pierwszy raz do Mali Losinj może sporo z tego się dowiedzieć. W Mali Losinj rekomendowana jest kuchnia.

Żeby zasmakować miejscowych i wywodzących się z Chorwacji specjalności warto odwiedzić restauracje: Veli Zal, Villa Mozart, Losinjsko jidro albo tawerny: Lanterna, Odisej i Val di Sole. Miasteczko w przeszłości było miastem portowym, jak i wiele miast w Chorwacji. Aktualnie kojarzy się z przepychem: łodzie, jachty, statki, restauracje, zabytki. Ciekawostką jest, że na wyspie mieszka mniej więcej sto pięćdziesiąt delfinów. Przemieszczają się one najbliżej tafli wody, robiąc zapierające dech skoki. Samo spotkanie delfina jest czymś niezapomnianym. Delfiny to symbol Losinj. W porze letniej kierując się do miasta można bardzo dobrze się wybawić na różnych eventach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY