Budownictwo, Przemysł

Czemu kurtyny z PCV są lepszym rozwiązaniem niż klasyczne drzwi

W różnych halach magazynowych czy produkcyjnych, ale też i wielu firmowych budynkach często są stosowane różnego rodzaju bramy czy drzwi. Są one montowane one zarówno między poszczególnymi pomieszczeniami, ale także i na zewnątrz. Jeżeli z tego typu miejsc będzie się korzystać wyłącznie od czasu do czasu, to wtedy mogą być one spokojnie zamykane.

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja, kiedy przechodzić przez nie często będą pracujące osoby lub jeździć jakieś firmowe pojazdy, przykładowo wózki widłowe. W takim przypadku każdorazowe otwieranie będzie nie tylko mało wygodne, ale też i zabierające dużą ilość czasu. Ale nie w każdym przypadku można zostawić drzwi całkiem otwarte lub nawet je całkiem ściągnąć. Między miejscami po obu stronach pojawić się bowiem mogą duże różnice w temperaturach, jak też kurz, zapylenie czy trudniejsze warunki atmosferyczne.

W takich sytuacjach można jednak pomyśleć o rozwiązaniu, jakie stosuje się z powodzeniem od wielu lat w różnego rodzaju firmach. Chodzi tu mianowicie o kurtyny PCV, wykonane z folii PCV. Dzięki temu, że foliowe paski mają dość dużą grubość i po zawieszeniu będą na siebie zachodzić, to oddzielają bardzo skutecznie różne pomieszczenia. Ale równocześnie bardzo łatwo można przez nie przejść czy przejechać, a po tym bardzo szybko wracają do pierwotnego kształtu. Szerokość tego typu pasków może wynosić od kilku do kilkunastu centymetrów, a dostępne są one zarówno przezroczyste, najbardziej obecnie popularne, jak też w wielu różnych kolorach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY