Budownictwo, Przemysł

Kurtyny magazynowe – czym są i jakie mają zastosowanie

Zorganizowanie w odpowiedni sposób magazynowej przestrzeni niejednokrotnie będzie wymagać zastosowania bram albo drzwi między danymi pomieszczeniami. Często to także będą oddzielone fragmenty wnętrz, przeznaczone przykładowo na produkcję albo magazyn. W tego typu przypadkach stosowanie klasycznych drzwi niekoniecznie się sprawdzi, ponieważ mają one jeden zasadniczy minus.

W każdym przypadku, gdy będzie się chciało przejść albo przejechać jakiś pojazdem, to trzeba je będzie otworzyć a później zamknąć. Jeżeli będzie się to odbywało raz na jakiś czas, to nie będzie jeszcze dużego problemu, ale przy częstym przechodzeniu dużo korzystniej pomyśleć o innym rozwiązaniu. Świetnie sprawdzą się tu na przykład kurtyny magazynowe. Tego typu kurtyny są zrobione z grubych foliowych pasków, i wiesza się je w górnej części otworu. W zależności od budowy mogą być one przytwierdzone na stałe, lub też umieszczone w ramce, która się przesuwa.

Materiał, z jakiego te elementy są robione, to najczęściej solidna folia PCV o różnej kolorystyce. Największym zainteresowaniem cały czas się cieszą przezroczyste kurtyny, ale w sprzedaży dostępnych jest szereg różnych barw. Dużą zaletą tego typu kurtyn jest to, że umożliwiają one skutecznie oddzielić dwa pomieszczenia czy pomieszczenie od zewnątrz, a jednocześnie dają możliwość bezproblemowego przechodzenia czy przejeżdżania. Bardzo dobrze zabezpieczają przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak niska temperatura czy wiatr, ale też zmniejszają zapylenie czy hałas.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY