Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak tablice manipulacyjne wpływają na ogólny rozwój dzieci

Zabawki manualne sprawdzają się doskonale przy rozwoju dzieci. Nie tylko gwarantują one świetną zabawę przez wiele godzin, ale jednocześnie bardzo dobrze działają na wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych a także poprawiają koordynację ruchową. Z tego też powodu już od pierwszych lat warto zadbać o takie zabawki, a jedna z ciekawszych propozycji to różnego rodzaju tablice manualne.

Tablice tego typu są proste w budowie, bo robi się je z drewnianej deski lub sklejki, z przymocowanymi różnymi elementami. To, co tablica sensoryczna będzie zawierała, zależy głównie od wytwórcy, chociaż w niektórych przypadkach zrobić ją można zgodnie z własnym pomysłem. Wykorzystuje się przy nich powszechnie najróżniejsze zębatki, pokrętła, przełączniki czy suwaki, które da się przesuwać, zamykać czy przekręcać. Bardzo dobrze sprawdzają się też elementy mające przyciski, takie jak telefony, piloty czy kalkulatory.

Z kolei do stymulowania słuchu można wykorzystać trąbki, dzwonki czy nawet nieduże cymbałki, chociaż akurat przy nich rodzice uzbroić się będą musieli w sporo cierpliwości. Na rynku jest dostępnych wiele różnych tablic, które się od siebie różnią rozmiarem, ilością zamocowanych przedmiotów oraz ich rodzajem. Przy wyborze trzeba mieć na uwadze kilka ważnych rzeczy. Kluczowe jest bezpieczeństwo dziecka, dlatego też tablica edukacyjna dla dzieci nie może posiadać ostrych elementów i krawędzi, jakie mogłyby spowodować zranienie. Oprócz tego wszystko powinno być też przymocowane we właściwy sposób, żeby nie oderwało się przy bardziej intensywnej zabawie.

Tablica powinna być też odpowiednio duża, żeby bez żadnych problemów można było wszystko dotykać i przesuwać. Ale nie warto przesadzać z liczbą zamocowanych elementów. Jest zalecane, żeby tablice edukacyjne dla dzieci nie miały ich powyżej dwudziestu, bo wtedy dzieci wykorzystują je najbardziej efektywnie. Ale warto sprawdzić, żeby różniły się też trudnością, gdyż wtedy będą stanowiły na malucha wyzwanie, jakie będzie on chciał sam pokonać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY