Budownictwo, Przemysł

Opony do wózków widłowych – jakie są ich podstawowe typy

Codzienne użytkowanie widłowych wózków jest związane z tym, że je regularnie trzeba serwisować. Jedną z ważniejszych rzeczy jest wymiana opon, jeżeli obecnie używane są już zbyt mocno zużyte. Opony w tego typu wózkach są ogromnie ważne, ponieważ wpływają na koszt obsługi takich urządzeń, lecz również na bezpieczeństwo przewożonych ładunków. Podzielone są one na dwa podstawowe rodzaje, czyli pełne i pneumatyczne. Pneumatyczne wersje wyglądają podobnie jak te, które się powszechnie spotyka w zwykłych samochodach, choć rzecz jasna konstrukcyjne są one dopasowane do warunków pracy tych maszyn. Stanowią one tańsze rozwiązanie, a ich dużą zaletą jest wysoka elastyczność.

Dlatego też takie opona do wózka widłowego świetnie się sprawdza do wożenia delikatnych ładunków, jakie będą wymagać odpowiedniej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Opole Lubelskie są też wykorzystywane na mniej równych podłożach, gdyż w pewnych sytuacjach dość szybko się zużywają.

Z tego też powodu warto wtedy pomyśleć o zamontowaniu pełnych opon, jakie w środku nie mają powietrza tylko specjalną mieszankę gumową. Tego typu opony cechują się wysokim poziom odporności na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Poza tym nie ma w nich ryzyka tego, że opona zostanie przebita i będzie ją trzeba awaryjnie naprawiać lub naprawiać. Lecz w przypadku takiego rozwiązania liczyć się trzeba z wyższymi kosztami, gdyż takie modele są nieco droższe niż pneumatyczne. Również wymienienie jest bardziej wymagające, bo używać trzeba specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY