ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Tech, Reklama

O czym pamiętać trzeba podczas projektowania logo swojej firmy

Dobry projekt logo to niezwykle istotna rzecz dla wszystkich firm – w końcu ten właśnie wizualny element będzie wizytówką wśród klientów. Z takich też powodów zaprojektowanie go warto przekazać specjalistom, a jeżeli ktoś chce się samemu za to zabrać, to pilnować kilku istotnych zasad.

Przede wszystkim logo firmy powinno być w miarę proste i czytelne. Ta prostota jest bardzo ważna, ponieważ daje wrażenie profesjonalizmu i nowoczesności. Wystarczy zresztą się przyjrzeć logotypom największych marek, aby od razu to zobaczyć. Dobra kreacja logo to również zrezygnowanie z większej ilości barw.

Zaleca się, aby nie było ich więcej niż trzy, lecz im ich liczba będzie mniejsza tym zdecydowanie lepiej. Za pstrokata mieszanka barw może wyglądać zniechęcająco, przynosząc odwrotny efekt od zamierzonego. Projektanci powinni również mieć na uwadze na użytą czcionkę. Pasować ona powinna do specyfiki branży, w jakiej klient ma firmę, duże znaczenie będą też miały różne psychologiczne aspekty.

Wiele firm po pewnym czasie działania na rynku decyduje się też na odświeżenie logo. Taki zabieg ma na celu tchnienie nowej energii w taką markę i wskazanie jej drogi rozwoju. Tego typu odświeżenie można przeprowadzić w oparciu o dotychczasowy wygląd, ale niejednokrotnie wszystko zaczyna się od zera. Mając na uwadze powyższe aspekty zdecydowanie najlepszą opcją jednak będzie zlecenie takiego projektu profesjonalnej firmie. Bez problemów taką można znaleźć w internecie, przykładowo wpisując hasło https://www.evito.pl/projekt-logo i sprawdzając uzyskane wyniki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY