Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Parametry pomp ciepła oraz ich rodzaje – co zakupić?

Wody gruntowe wydają się być niezwykle głęboko i nie wydają się kreować zagrożenia. Chociaż niekiedy w zapowiedziach pogody można usłyszeć, iż ulewne deszcze podniosły poziom wód gruntowych, a tym samym zalały lub podmyły część terenów w danym województwie. Odwierty geotermalne egzekwowane w celu ogrzania domostw praktykowane są wiec na wysokości od 2m do nawet 180m. Tak gigantyczna różnica wynika ze sposobu prowadzenia odwiertów, rur, wysięgników i przyłączy cieplnych.

Tak skonstruowane pompy ciepła gwarantują stałą wysoką temperaturę w ogrzewanym tak domu. Aby wykopać rów w pionie o długości 180 m należy zastosować specjalistyczny sprzęt. Oprócz wiertła wykonanego z najszlachetniejszych materiałów, np. diamentu wypada je nieraz wyposażyć na domiar tego w tak zwane koronki wiertnicze. Sprzęt ten wyposażony jest również w zawór wypełniony tzw. płukanką. Jest to mieszanina wody oraz różnych pierwiastków.

Takie złączenie zezwala usuwać nadmiar ziemi z miejsca odwiertu do góry – na powierzchnię. Jeśli nie chce się kopać tak głęboko wielkość 180m można rozłożyć na 2x90m bądź też więcej otworów. Ekologia stała się ostatnimi czasy bardzo modna. Każdy chce żyć w zgodzie z naturą, albowiem takie zachowanie popularyzuje Unia Europejska oraz cały Zachód. Ekologia dotarła też w dziedzinę energetyki. Pompy ciepła zasilane materiałami takimi jak węgiel, gaz czy drzewo, mimo że są one naturalne, emitują szkodliwe dla atmosfery spaliny – pompy ciepła Wrocław. Wobec tego Polacy coraz częściej decydują się na ogrzewanie swoich domów przez podłogę. Ciepło doń pompowane jest z takiego źródła jak pionowe bądź też poziome odwierty geotermalne.

Ciepło pobierane z gruntu ma stałą temperaturę i stałą moc, często takie ogrzewanie podłogowe jest w całości bezobsługowe. Wydajność tego systemu przewyższa ogrzewanie centralne nawet o 400%. Do tego instalacja jest niewidoczna dla oka, pociągnięta pod podłogą, i eliminuje obecność szpecących wnętrza kaloryferów. Mimo to najważniejszą zaletą jest opłacalność. Koszty ponoszone są niemalże jednorazowo podczas dokonywania odwiertów oraz zakupie pomp.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY