Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Węgiel czy pellet – jaki opał bardziej się opłaci

W naszym klimacie zimą mogą się pojawić temperatury poniżej zera, z tego też powodu ogromną rolę odgrywa ogrzewanie pomieszczeń. Osoby mieszkające w blokach przeważnie zapewnione je będą mieć albo z jakiejś ciepłowni lub wykorzystują piecyki gazowe, natomiast właściciele prywatnych domów o wszystko muszą sami zadbać. W domach instalowane są najróżniejsze rodzaje pieców, w dalszym ciągu niejednokrotnie spotykane są kotły na paliwa stałe, takie jak węgiel Zamość, pellet Zamość. O tym, który z opałów będzie użyty, zależało będzie od budowy pieca i parametrów, które posiada.

Poszczególne typy opału cechują się różnymi właściwościami, i pod tym kątem również trzeba wszystko policzyć przed zimowymi zakupami. Bardzo dobre parametry jeżeli chodzi o cieplną wydajność ma ekogroszek. Dzięki odpowiednie metodzie wytwarzania klienci dostają produkt bardzo wydajny, którego zużycie jest najmniejsze ze wszystkich rodzajów paliw. Znacznie tańszy, lecz również i mniej wydajny będzie pellet drzewny Zamość. Ten rodzaj opału uznaje się za nowoczesny i ekologiczny, produkuje się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki wilgotności na niskim poziomie drzewny pellet jest znacznie wydajniejszy niż drewno, a oprócz tego charakteryzuje się niską zawartością popiołu oraz siarki. W ostatnich latach rosnącą popularnością cieszy się pellet ze słomy Zamość. Jego dużą zaletą jest stosunkowo niska cena sprzedaży, wynosząca mniej niż połowę tego co cena węgla, lecz ze względu na wartość opałową będzie go potrzeba też dwa razy więcej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY