ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Turystyka, Sport

W jaki sposób zorganizować nocleg nad morzem w czasie sezonu?

Nie każdego z nas stać na drogi hotel. Głównie w sezonie letnim, innymi słowy w miesiącach począwszy od połowy czerwca a przerwawszy w drugiej połowie sierpnia, kiedy to hotele są najdroższe dla wędrowców. Można skorzystać z promocji, interesujących pakietów wypoczynkowych, lecz to bezustannie są oferty dla ludzi z nieco bardziej majętnymi portfelami.

W następstwie tego też w okresie letnim największą furorę robią noclegi obok morza w prywatnych kwaterach – zobacz pokoje Łeba. Jeżeli hotel kosztuje przeciętnie trzysta pięćdziesiąt złotych za dobę, to kwaterę o niższym standardzie, lecz w identycznie atrakcyjnym miejscu, możemy mieć nawet za dwadzieścia złotych. Jeżeli do tego doliczyć wyżywienie, niejednokrotnie oferowane razem z pobytem, jesteśmy w stanie bawić się nad samym morzem niemalże za darmo a już z pewnością za ułamek tej ceny, jaką musielibyśmy zapłacić chcąc przebywać w gustownym hotelu.

Informacje o odpowiednich gospodarzach rozchodzą się z reguły pocztą pantoflową. Znajomi byli, w takim razie polecają innym w najwyższym stopniu atrakcyjne miejsca. To kłopotliwe bywa w związku z tym tak, że perfekcyjne kwatery są niemalże cały sezon już zajęte i mała jest szansa by się do nich dostać. Pozostaje więc pytać wśród znajomych jacy już byli i rezerwować sobie wcześniej.

Utarło się twierdzenie, iż noclegi czy to w hotelach czy w osobistych kwaterach położonych najprzyzwoiciej, ponieważ tuż przy morzu, muszą dużo kosztować. Sporo w tym prawdy, jednak to wszystko zależy jeszcze od tego, gdzie tego noclegu poszukujemy. Jeśli wyjeżdżamy do kultowego oraz kosztownego kurortu, na przykład do Międzyzdrojów, to musimy liczyć się z tym że w takim miejscu nasz portfel skurczy się o wiele szybciej aniżeli na przykład w owym czasie, gdy zdecydujemy się na noclegi Władysławowo obok morza w innej, mniejszej miejscowości. Powróćmy jeszcze na chwilę do Międzyzdrojów oraz porównajmy cennik. Ryba ze smażalni, czy sądzicie iż wszędzie kosztuje tyle samo?

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY