Usługi

Pozbycie się długów – jakie są na to możliwości

Jeszcze do niedawna otrzymanie kredytu na wysoką kwotę nie było dużym problemem. Z tego też powodu dużo ludzi z takich możliwości korzystało, trochę zapominając że każdy taki kredyt w pewnej chwili będzie trzeba zacząć spłacać. A życie toczy się bardzo różnie, niekiedy pojawiają się jakieś sytuacje losowe czy choroby, które uniemożliwiają spłatę posiadanych zobowiązań.

Taka sytuacja łatwa nie jest, ponieważ uaktywniają się wtedy komornicy i firmy windykacyjne, a to dodatkowo pogarsza i tak już bardzo trudną sytuację takiego dłużnika. Aktualnie dla takich osób jest jednak dostępna pewna szansa na pozbycie się swoich długów, a jest nią konsumencka upadłość. Taka opcja pojawiła się w naszym prawie w roku 2009, i miało z niej okazję skorzystać wiele osób, którym naprawdę pomogła wyjść na prostą. Ogromnie przydatne w takiej sytuacji są najróżniejsze kancelarie prawne, jakie przygotują odpowiednie pisma i uchronią przed jakimiś pomyłkami.

Jeśli ktoś zainteresowany będzie, to kancelarię taką bez problemów znajdzie w sieci, wpisując na przykład w wyszukiwarce hasło prawnik upadłość konsumencka. Aby można się było starać w ogóle o taką formę umorzenia długów, to w pierwszej kolejności trzeba być fizyczną osobą i nie spłacać swoich zobowiązań przez czas co najmniej trzech miesięcy. Po złożeniu wszystkich dokumentów do sądu ten dokładnie przeanalizuje całą sytuację dłużnika i podejmie decyzję co robić dalej. Jeśli długi wynikały z zaniedbania czy celowego działania, to odpowiedź może być wtedy odmowna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY